У М'янмі військові вбили 7-річну дівчинку - дочку протестувальника, прям у нього вдома. За майже два місяці протестів проти військового перевороту загинуло не менше 261 людини, з них 20 - діти.

Дії військових стають все більш агресивними і все більш очевидним стає те, що без допомоги Пекіна, швидше за все, кровопролиття не зупиниться.

США та Євросоюз вже ввели санкції, але вони не дали результату. Лідери військового перевороту в М'янмі спираються на підтримку з боку Китаю та Росії, які блокуують навіть заяву Ради Безпеки ООН, котра засуджує переворот у М'янмі, не кажучи вже про санкції.

Не викликає змін в діях Пекіна і те, що учасники протесту стають все більш негативно налаштованими по відношенню до Китаю і вже навіть влаштовували підпали на заводах, що належать китайським компаніям.

Все говорить про те, що два головні авторитарні режими на планеті пішли в контрнаступ і будуть робити все для поширення обмежень свобод та прав людини по всьому світу, аби підкорити глобальний устрій. Джо Байден вже оголосив про початок боротьби за демократію та закликав союзників приєднатися.

Париж, Берлін, Токіо, Нью-Делі та інші впливові столиці вільного світу більше не можуть ігнорувати початок ціього протистояння та стояти осторонь між США та Китаєм, керуючись здебільшого економічними інтересами, поки гинуть діти. Росія обрала свій шлях, тепер черга європейських та азійських демократій обрати свій. Якщо демократичний табір не об’єднається, навряд чи він переможе в цьому протистоянні.