Російський гелікоптер Мі-8 порушив повітряний простір України у Сумській області.Очевидно Росія все більш нахабно провокує Україну на ескалацію конфлікту, щоб потім звинуватити Київ у дестабілізації ситуації. Та й провокувати НАТО російська військова авіація теж не перестає. Як відомо, 3-го лютого, російський військовий літак Іл-76МД порушив повітряний простір Естонії.

Введення санкцій проти проросійських політиків і телеканалів в Україні, погіршення взаємин із Заходом, відсутність прогресу всередині країни перед парламентськими виборами - все це змушує Кремль використовувати агресивні дії, бо інші важелі впливу перестають працювати, як всередині, так і ззовні.

Тис часом саме через Кремль діалогу між Західом та Росією стає все менше. Лише сьогодні генсек НАТО Єнс Столтенберг в своєму річному звіті звинуватив Москву у зв’язку з відсутністю засідань Ради Росія-НАТО у 2020-му році, бо російська сторона незмінно відхиляла пропозиції їх проведення. А в лютому Міністерство оборони Росії вперше за 30 років відмовилося від участі в семінарі ОБСЄ з військових доктрин.

Україна та її західні партнери не повинні вестися та зеркально відповідати на подібні провокації. Але готуватися до ймовірної великої війни з Росією точно треба. Вона стає все більш ймовірною.