Друзі ! У Києві стартує купальний сезон. Для відпочинку киян та гостей нашого міста ми підготували 14 пляжів. Перевірив сьогодні, як відремонтували пляж "Чорторий", що в Деснянському районі столиці. Це один із дев'яти київських пляжів, які отримали цього року міжнародну екологічну відзнаку «Блакитний прапор». Загалом таку відзнаку в Україні мають 18 морських та річкових пляжів.

Пляж «Чорторий», площею понад 5 гектарів, відвідують мешканці Троєщини та Оболоні. І ми неодноразово отримували звернення про його благоустрій. Тепер пляж має зовсім інший вигляд - там вирівняли площу, завезли пісок, встановили вбиральні й душові, облаштували медпункт та рятувальний пост, де працюють лайфгарди.

Також поспілкувався з хлопцями та дівчатами, які працюють в "Пляжному патрулі". І взяв участь у спільному тренуванні з нашими рятувальниками, які, зокрема, відпрацьовували і порятунок на воді. Хлопці і дівчата працювали злагоджено і швидко!

Загалом на пляжах столиці місто облаштувало 26 рятувальних постів, де чергують близько 150 лайфгардів «Пляжного Патруля». Лайфгарди здійснюють постійне спостереження за водою, а також спільно із поліцією стежать за громадським порядком та безпекою. «Пляжний Патруль» довів свою ефективність. Тому ми робимо наступний крок і залучаємо до цієї роботи волонтерів, що є звичною практикою у багатьох країнах світу.

Важливо! Міжнародну екологічну відзнаку «Блакитний прапор» цього року отримали дев’ять міських пляжів: «Дитячий», «Золотий», «Пуща-Водиця», «Веселка», «Венеція», "Молодіжний", "Галерна", "Чорторий" і "Троєщина".

Віталій Кличко